Používame cookies

Súbory cookie a ďalšie technológie sledovania používame na zlepšenie vášho zážitku z prehliadania našich webových stránok, na to, aby sme vám zobrazovali prispôsobený obsah a cielené reklamy, na analýzu návštevnosti našich webových stránok a na pochopenie toho, odkiaľ naši návštevníci prichádzajú. Viac info

 

Blog


Pri obhliadke sa očakáva sa, že sa záujemca o kúpu dôkladne rozhliadne po nehnuteľnosti, o ktorú prejavil záujem. Nechajte makléra byť hostiteľom vo vašej nehnuteľnosti. V dome alebo byte by sa nemal dotýkať žiadnych osobných predmetov majiteľa bytu. To isté platí pre členov rodiny záujemcu, najmä pre deti. Určite záujemca bude chcieť preskúmať skrinky, zásuvky, príslušenstvo a niektoré vstavané predmety v nehnuteľnosti. Všetky tieto priestory a nábytok, by mali byť upratané a pripravené na to, že do nich môže byť nahliadnuté inou osobou. Umožnite záujemcovi skontrolovať priestrannosť šatníka, alebo iných dôležitých úložných priestorov vo vašej nehnuteľnosti. Skúste vaše oblečenie v šatníku dôkladnejšie upratať.

Investovanie do nehnuteľností má veľa výhod, ak viete ako sa v týchto vodách pohybovať. Ak však práve začínate investovať do nehnuteľností, môže to byť trochu náročnejšie spoznávanie všetkých rôznych typov investícií, ktoré máte k dispozícii. Prvým krokom je pochopenie rôznych typov investícií do nehnuteľností a ich fungovanie. Skôr než sa začnete rozhodovať, kam vložíte svoje peniaze, mali by ste vedieť zásadné informácie.

Zamysleli ste sa niekedy nad tým, čo vlastne počas svojho pracovného dňa robí realitný maklér? Každý máme skreslené predstavy, čo vlastne takáto práca obnáša. Realitní makléri úzko spolupracujú so svojimi klientami, ktorým venujú svoj čas. Klientovi, ktorý daný realitnú kanceláriu osloví pridelia makléra a ten sa snaží vyhovieť požiadavkám, ktoré sú na neho kladené. Realitný maklér pomáha a efektívne realizuje predaj nehnuteľností, vrátane kancelárskych budov, domov, bytov alebo pozemkov. Klienti často navštevujú realitné agentúry, ak majú seriózny záujem o predaj či prenájom ich nehnuteľnosti, alebo takúto nehnuteľnosť sami hľadajú.


Ako konateľ pôsobím v Nitrianskej realitnej kancelárii už od roku 2018 a jej akvizíciu považujem za jednu z kľúčových strategických investícií. Aj keď som do riadenia firmy zo začiatku výrazne nezasahoval, absencia procesov a zvýšenie rastového potenciálu si vyžiadalo niekoľko zásadných zmien. Do modernizácie spoločnosti sme sa pustili začiatkom roka 2020, kedy sme sa stali jej výlučnými vlastníkmi. Na toto obdobie si pamätám veľmi dobre. Prevziať vedenie kancelárie s viac než 11 ročnou históriou pre nás bolo veľkou podnikateľskou výzvou. My sme sa však nezľakli a plní motivácie sme prevzali zodpovednosť za budovanie a rozvoj značky, ako aj zlepšovanie jej trhovej pozície a zvyšovanie pridanej hodnoty.