Používame cookies

Súbory cookie a ďalšie technológie sledovania používame na zlepšenie vášho zážitku z prehliadania našich webových stránok, na to, aby sme vám zobrazovali prispôsobený obsah a cielené reklamy, na analýzu návštevnosti našich webových stránok a na pochopenie toho, odkiaľ naši návštevníci prichádzajú. Viac info

 

Lukratívna ponuka! Predaj - Kaštieľ - Kravany nad Dunajom

950 000 €
Ulica: .
Obec: Kravany nad Dunajom
Okres: Komárno
Kraj: Nitriansky kraj
Druh: Ostatné
Typ: Predaj

Popis nehnuteľnosti

Ponúkam na predaj kaštieľ v obci Kravany nad Dunajom, okres Komárno, ktorý sa nachádza na rozľahlom pozemku o celkovej výmere 23 408 m2. Jedná sa o veľkolepú stavbu s vlastným parkom s plochou 8739 m2. 

Kaštieľ:
Je najväčší kaštieľ v obci, ktorý bol postavený v poslednej štvrtine 19. storočia Sándorom Braunom a manželkou Józsou Hazai. Od tej doby si prešiel rôznymi grófskymi majiteľmi až v rokoch 1945 bol skonfiškovaný a od roku 1953 bol prerobený na internát Strednej Poľnohospodárskej školy kde v tejto podobe je do dnes. Pôvodný kaštieľ sa skladal z dvoch prízemných budov s pôdorysom s tvarom L, keď ich dve hlavné fasády z dvorovej strany boli spojené drevenou pilierovou chodbou. Celý kaštieľ prestavbou zjednotil Gustáv Láng, keď sa pôvodná poschodová vodárenská veža stala aj vstupným objektom. Kaštieľ o poschodie bol nadstavaný až v 50. rokoch 20. stor., keď v podstate bola zachovaná jeho pôvodná architektúra. Hladké fasády budovy členia obdĺžnikové okná v šambránach s tromi klenákmi, nárožia sú zdobené kvádrovaním. Parková fasáda má nárožný plytký rizalit, dvorová stredný rizalit zakončený trojuholníkovým štítom. Časť parkovej fasády s bývalou terasou je zakončená rovnou atikou zdobenou zuborezom. V nádvorí kaštieľa je štýlová budova technického vybavenia a kamenná obruba studne z poslednej štvrtiny 19. stor. Nehnuteľnosť je v pôvodnom stave. Disponuje krásnym súkromným parkom, Dunaj s vyhliadkou je 10 m od nehnuteľnosti, nádherné prostredie, relax, ticho sú samozrejmosťou. Táto nehnuteľnosť otvára obrovské developerské a investičné možnosti. Odporúčam vidieť.    
Všetky inžinierske siete sú na pozemku.

 

CENA 950.000 EUR plus DOHODA

 

Doplňujúce informácie

Status:
aktívne
Vlastníctvo:
osobné
Stav:
pôvodný
Celková plocha:
23408 m2
El. napätie:
230/400V
Parkovanie:
vlastné vyhradené
Voda:
studňa a vodovod
Inžinierske siete:
áno

Informatívna úverová kalkulačka

Radi Vám poradíme